Jdi na obsah Jdi na menu
 


Texty, klipy

Příspěvky

Green Day - Time Of Your Life

30. 5. 2009

Celkem známá písnička od Green Day, kterou jsem začala vnímat až na přelomu října a listopadu 2008. Je to krásnej text, ale v určitou chvíli dokáže člověka rozsekat a nejde tomu zabránit. Mám vzpomínky. Ale už nikdy to nebude jako dříve.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty, klipy | Komentářů: 0

KoRn - Alone I Break

18. 4. 2009

Včera mi to hrálo ve chvíli, kdy ten text celkem seděl.. Ta písnička je sama o sobě celkem depresivní, takže ta nálada na mě přišla, aniž bych věděla, o čem to je. V tu chvíli jsem se s nadsázkou rozpadala.. Vlastně jsem neměla důvod. Jenom jsem viděla někoho s někým.. A nic to neznamenalo. Mě se to ale dotklo. Došlo mi, že jsem asi dost žárlivý tvor - nebylo na co žárlit. Já nevím, co dál k tomu psát. Od včerejška mám tuhle písničku spojenou s jednou osobou a s jedním okamžikem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty, klipy | Komentářů: 0

No Doubt - Don´t Speak

17. 9. 2008

Tuto písničku znám děsně dlouho, dávno před tím, než se ze mě stala fanynka Gwen Stefani, což bylo někdy v roce 2005, tehdy jsem mohla být tak v 1. třídě, rok by odpovídal. Hráli to všude a mně se to líbilo. Ten text je jednoduchej k pochopení, to bez pochyb ;-) Vim, že ho Gwen napsala po rozchodu s baskytaristou s týž kapely a stal se z toho snad jejich největší hit. Je to hodně procítěný, prostě podaný tak, že bych jí to, co zpívá věřila, i kdybych nevěděla, že je to dle pravdy. A to mám ráda, písničky, kde jsou emoce. Ne, nechci narážet na EMO !!! Co víc k tomu napsat? Rozebírat ten text nemá cenu... A to i proto, že se mnou to nemá, co dočinění... Snad jen, že No Doubt jsou  (byli) lepší než samotná Gwen Stefani, a to řikám já, která na ně oficiálně přišla až pó její sólovce :D

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty, klipy | Komentářů: 0

Guano Apes - Open Your Eyes

9. 8. 2008

Napadlo mě, jestli to neni o drogách, podle toho konce.. Těžko říct. Taky jsou tam protiklady - "navždy skryj svou tvář" a potom "otevři svou duši"... Já to vlastně nechápu... Neni tam tak náhodou krapet ironie? Jakože ten člověk pořád sní a ona mu radí, ať sní dál, že je to jeho blbost..?! Nevim. Jednou mi bylo řečeno, ať se probudim nebo do něčeho narazim. Vim, že na tom něco je, ale já jsem za tu dobu začala snít ještě víc... Ono je snění a "snění" stejně jako sny a "sny".... Chtělo by to ten zlom, ale ten je (zatim?) u mě nemožnej.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty, klipy | Komentářů: 0

Nightwish - Angels fall first

29. 7. 2008

..od Nightwish.  Je to asi jako nějaká modlidba... Nejspíš je to o tom, jak někomu zemřel někdo, který pro něj hodně znamenal... Nebo? Nevim, jaký byl záměr toho textu...Já to chápu tak, že na světě je nespravedlnost - vemte si to; člověk, který udělal pro svou rodinu všechno, zemře na rakovinu a jiný, který se dětem nevěnoval a tudíž ony skončili jako fetky na ulici, si ještě ve stáří užívá svobody a peněz, které vydělával v době, kdy se měl starat o děti.... Možná přehánim, ale k realitě to nemá daleko.. A nebo jednoduše - za dobrotu na žebrotu, "ten hodnej" se bude mít vždycky hůř než "ten  zlej"... Myslim, že být mrchou je jednoduší než hodnou holčičkou, ale asi to neumim...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty, klipy | Komentářů: 1